Marvels

marvels

Marvels – kolejny etap w filmowym uniwersum Marvela

Produkcja i rozwój

Nadchodzący film „Marvels” stanowi nie tylko kontynuację przygód Carol Danvers, znanej jako Kapitan Marvel, ale także wprowadza nowe postacie, które są kluczowe dla kolejnej fazy Filmowego Uniwersum Marvela (MCU). W skład obsady wchodzi między innymi Brie Larson, która powraca w roli Kapitana Marvel, oraz Iman Vellani jako Kamala Khan, znana również jako Ms. Marvel.

Pierwsze informacje o kontynuacji filmu „Kapitan Marvel” z 2019 roku pojawiły się już w 2019 roku. Nia DaCosta, znana z innych projektów, została wyznaczona na reżyserkę filmu. Prace nad scenariuszem prowadziła wspólnie z Megan McDonnell, Elissą Karasik i Zebem Wellsem.

Data premiery i kontekst w MCU

Film początkowo miał zadebiutować w lipcu 2022 roku, ale ze względu na różne okoliczności, data premiery została przesunięta kilkukrotnie. Ostatecznie film ma zadebiutować 10 listopada 2023 roku. „Marvels” wchodzi w skład V Fazy MCU i stanowi kluczowy element Sagii Multiwersum.

Obsada i postacie

Oprócz Brie Larson i Iman Vellani, w filmie zobaczymy także Teyonah Parris jako Monica Rambeau, Samuel L. Jackson jako Nick Fury i Zawe Ashton jako Dar-Benn, wojowniczkę Kree. Film przyniesie również powrót znanych postaci z poprzednich filmów MCU, takich jak Maria Hill, grana przez Cobie Smulders.

Cego możemy się spodziewać?

„Marvels” jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów MCU. Biorąc pod uwagę różnorodność obsady i wprowadzenie nowych postaci, spodziewać się można rozbudowania uniwersum i głębszego zrozumienia mechanizmów rządzących multiwersum Marvela.

Podsumowanie

„Marvels” to film, który każdy fan uniwersum Marvela powinien obejrzeć. Z jego premierą związane są duże oczekiwania, zarówno ze względu na obsadę, jak i znaczenie w kontekście rozwoju Filmowego Uniwersum Marvela.

Czy artykuł jest teraz zgodny z Twoimi oczekiwaniami? Jeśli mas

Informacje o filmie

Premiera (polska)10 listopada 2023
Premiera (światowa)8 listopada 2023
Czas trwania1 godz. 45 minut
ReżyserNia DaCosta
ScenariuszMegan McDonnell, Nia DaCosta
GatunekAkcja, Sci-Fi
ProdukcjaUSA
Budżet275 mln $

Oceny

IMDB: 5
5/10
TMDB: 5
5/10
Filmweb: 5
5/10

Przydatne linki