Marvels

Cały film "Marvels"

Opcja darmowa

Opcja Premium

Opisu filmu

Carol Danvers, znana jako Kapitan Marvel, jest jednym z najpotężniejszych superbohaterów we wszechświecie Marvela. Po wyzwoleniu się spod totalitarnej władzy rasy Kree i pokonaniu ich przywódcy, Najwyższej Inteligencji, można by pomyśleć, że Carol w końcu zyska moment wytchnienia. Nic bardziej mylnego. W świecie, w którym zło nie zna przerwy, również Kapitan Marvel musi być zawsze czujna.

Podczas jednej ze swoich najnowszych misji, Carol zostaje wciągnięta w kosmiczny portal związany z jej dawnymi wrogami, rasą Kree. To zdarzenie wywołuje serię skomplikowanych zbiegów okoliczności, które prowadzą do zaskakującego splecenia jej mocy z nadludzkimi zdolnościami dwóch innych kobiet. Pierwsza z nich to Kamala Khan, znana jako Miss Marvel, młoda superbohaterka i największa fanka Kapitan Marvel. Druga to Monika Rambeau, astronautka i dawno niewidziana przyszywana siostrzenica Carol, która obecnie służy w agencji kosmicznej S.Z.A.B.L.A.

Oprócz konieczności zmierzenia się z własnymi zmienionymi zdolnościami, trójka bohaterek musi również nauczyć się działać jako zespół. Każda z nich wnosi coś unikatowego do grupy: Carol ze swoim doświadczeniem bojowym i taktycznym, Kamala z nieposkromionym optymizmem i zdolnością do zmiany kształtów, a Monika z jej naukowym backgroundem i dostępem do zaawansowanej technologii S.Z.A.B.L.I.

Czasu na adaptację jest jednak niewiele. Nowo utworzona drużyna, która przyjmuje nazwę „Marvels”, musi zmierzyć się z nieznanym zagrożeniem, które może zniszczyć nie tylko Ziemię, ale i cały wszechświat. Ich wspólne siły oraz zdolności będą na próbie jak nigdy dotąd, gdy stają oko w oko z siłami, które zagrażają stabilności wszechświata. Wykorzystując swoje zróżnicowane umiejętności i moc, muszą połączyć siły, by pokonać wroga i ponownie ocalić wszechświat.

Ostateczna walka będzie nie tylko próbą ich nowo odkrytych mocy, ale również wyznacznikiem tego, czy mogą działać jako jedność. Wszystko to ukazuje, że bycie superbohaterem to nie tylko kwestia wyjątkowych zdolności, ale również umiejętności współdziałania i poświęcenia dla wyższego dobra.

Zespół „Marvels” pokazuje, że prawdziwa siła nie leży tylko w jednostce, ale w kolektywnym działaniu. I to właśnie to działanie na wielu frontach – od kosmicznych bitew, przez naukowe wyzwania, aż po emocjonalne napięcia – sprawia, że trójka bohaterek jest jednym z najbardziej kompleksowych i fascynujących zespołów we wszechświecie Marvela.

Aktorzy

brie-larson-carol-danvers-captain-marvel
Brie Larson
teyonah-parris-monica-rambeau
Teyonah Parris
iman-vellani-kamala-khan-ms-marvel
Iman Vellani
zawe-ashton-dar-benn
Zawe Ashton
park-seo-jun-prince-yan
Park Seo-jun
samuel-l-jackson-nick-fury
Samuel L. Jackson
lashana-lynch-maria-rambeau
Lashana Lynch
mohan-kapur-yusuf-khan
Mohan Kapur

Informacje o filmie

Premiera (polska)10 listopada 2023
Premiera (światowa)8 listopada 2023
Czas trwania1 godz. 45 minut
ReżyserNia DaCosta
ScenariuszMegan McDonnell, Nia DaCosta
GatunekAkcja, Sci-Fi
ProdukcjaUSA
Budżet275 mln $

Oceny

IMDB: 5
5/10
TMDB: 5
5/10
Filmweb: 5
5/10

Przydatne linki